Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκαν οι σχολικοί αγώνες κλασικού αθλητισμού για τα Γυμνάσια του Ν. Αχαϊας, που έγιναν την Πέμπτη 28  Μαρτίου 2013 στο Παμπελοποννησιακό στάδιο. Στους αγώνες συμμετείχαν  μαθητές και μαθήτριες από το σχολείο μας και κατάφεραν να κατακτήσουν υψηλές θέσεις. Συγκεκριμένα η μαθήτρια της Β΄τάξης Κώστα Ιωάννα ήρθε 1η στα 3000m βάδην κοριτσιών, ο μαθητής Σαλεμής Κων/νος της Γ΄τάξης ήρθε 2ος στα 1000m αγοριών , η μαθήτρια της Β΄τάξης Παπαγεωργίου Αγγελική ήρθε 3η στο αλμα σε μήκος και οι μαθητές Σγούρας Γεώργιος, Γάννης Δημήτριος και η μαθήτρια Σαλεμή Ουρανία κατέλαβαν 5η και 6η  θέση.

Η Διεύθυνση και το Εκπαιδευτικό προσωπικό του Σχολείου, συγχαίρει τους μαθητές και τις μαθήτριες για τη συμμετοχή και την επιτυχία τους στους Σχολικούς  Αγώνες.