Αξιότιμοι κύριοι Διευθυντές και Διευθύντριες,

Σας αποστέλλουμε αυτή την επιστολή ως εκπρόσωποι της Ένωσης Γονέων και Κηδεμόνων του Δήμου Πατρέων προκειμένου να ζητήσουμε τη πολύτιμη στήριξη σας στα εξής θέματα:

1. Στην προώθηση των δράσεων μας στους γονείς-κηδεμόνες των σχολείων του Δήμου μας.   Για να  δείτε λεπτομέρειες για τη δράση πατήστε εδώ και εδώ

Σεμινάριο Γονέων Καθρέφτη Καθρεφτάκι μου

2. Στην προώθηση των στοιχείων μας στους Συλλόγους Γονέων και Κηδεμόνων των σχολείων σας ,έτσι ώστε εφόσον επιθυμούν και δεν είναι μέλη μας να επικοινωνήσουν μαζί μας. Τα στοιχεία επικοινωνίας μπορείτε να τα δείτε εδώ

Η συνεργασία γονέων και εκπαιδευτικών είναι ο ιδανικότερος τρόπος για να μπορέσουμε να λειτουργήσουμε παραγωγικά ,να δημιουργήσουμε τις βάσεις έτσι ώστε να γίνουν τα παιδιά μας δυνατά και να αντιμετωπίζουν τις προκλήσεις της σύγχρονης ζωής.

Ενωμένοι να επιδιώξουμε μια ουσιαστική συνεργασία με γνώμονα το καλό των παιδιών μας.

Σας ευχαριστούμε θερμά και ελπίζουμε στην βοήθεια σας που σκοπό έχει την άμεση και έγκυρη ενημέρωση των γονέων – κηδεμόνων για θέματα που αφορούν τα παιδιά μας και ταλανίζουν την κοινωνία μας.

Είμαστε στη διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειαστείτε.

Για το Δ.Σ. της Ένωσης Συλλόγων  Γονέων & Κηδεμόνων του  Δήμου Πατρέων

O Πρόεδρος                                                    Η Γ. Γραμματέας