Την Πέμπτη 5 Οκτωβρίου και με αφορμή τον εορτασμό της 10ης Πανελλήνιας ημέρας σχολικού αθλητισμού, το σχολείο μας πραγματοποίησε επίσκεψη στους χώρους των αθλητικών εγκαταστάσεων της Παναχαϊκής. Εκεί, οι μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας, συμμετείχαν σε αθλητικές δραστηριότητες που συντόνισαν οι γυμναστές και γυμνάστριες του αθλητικού σωματείου σε συνεργασία με την καθηγήτρια φυσικής αγωγής κα Πέπη Μάκη και τους συνοδούς καθηγητές του σχολείου μας . Διοργανώθηκαν αγώνες beach volley, στίβου, ποδοσφαίρου και λειτούργησαν τμήματα αεροβικής γυμναστικής. Η συμμετοχή των μαθητών μας ήταν καθολική και αναδείχθηκαν τα στοιχεία της ευγενούς άμιλλας, του "ευ αγωνίζεσθαι" και του ομαδικού πνεύματος άθλησης.

Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού