Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο μας, στα πλαίσια του έργου «Υποστήριξη σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Γενικής Εκπαίδευσης από Ψυχολόγους και Κοινωνικούς Λειτουργούς», θα διαθέτει Ψυχολόγο και Κοινωνικό Λειτουργό μέχρι τη λήξη του σχολικού έτους 2023-24. Οι παρεχόμενες υπηρεσίες αφορούν την ενημέρωση, την συμβουλευτική και ψυχοκοινωνική στήριξη, για θέματα που αφορούν τα παιδιά και τους γονείς.Οι συναντήσεις μπορούν να πραγματοποιηθούν δια ζώσης σε χώρο του σχολείου μας. Ο ενδιαφερόμενος γονέας/κηδεμόνας, με email προς το σχολείο, δύναται να ζητήσει συνάντηση με την ψυχολόγο προτείνοντας συγκεκριμένη ημερομηνία και ώρα. Για τη συμβουλευτική υποστήριξη μαθητή/τριας του σχολείου είναι απαραίτητη η συγκατάθεση του γονέα/κηδεμόνα του, με αποστολή υπεύθυνης δήλωσης προς την Διευθύντρια του σχολείου.

Για τους ενδιαφερόμενους, τα ραντεβού θα πραγματοποιούνται κάθε Παρασκευή μεταξύ των ωρών 9:00 π.μ - 13:30 μ.μ.