ΣΧ. ΕΤΟΣ : 2011-2012

• Οι μαθήτριες της Γ΄τάξης του σχολείου μας Κουκούλη Μαρία-Αντωνία και Κουτρουμάνη Παρασκευή, που συμμετείχαν στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό "Ο Θαλής" της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας, προκρίθηκαν για τη Β' φάση του διαγωνισμού "Ο Ευκλείδης".
  • Στο Διαγωνισμό Ζωγραφικής και Εικαστικών, που διοργάνωσε η Περιφερειακή Δ/νση Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης Δυτικής Ελλάδας σε συνεργασία με την ΣΤ΄ Εφορεία Προϊστορικών και Κλασικών Αρχαιοτήτων, με θέμα «Ταξίδι στην Αρχαία Αχαΐα», το έργο του μαθητή της Γ΄τάξης του σχολείου μας Μαράτου Ιωάννη ήταν ένα από τα έξι μαθητικά έργα που βραβεύτηκαν.
  • Η μαθήτρια της Γ΄ τάξης του σχολείου μας Σχωρτσανίτη Ευαγγελία που συμμετείχε στον Ι΄ Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Δοκιμίου «Ελευθέριος Κ. Βενιζέλος» απέσπασε τον 5ο έπαινο.